Renkli 25 Popüler K-POP Şarkısı

sude 2020-03-31 20:28:41 230

Her geçen gün giderek büyüyen K-Pop diğer bir adı ile Kore Pop sektörü, üzerinden her ne kadar uzun süre geçse de bir o kadar eskimeyen efsane grupların asla unutulmayan şarkılarına gelin hep beraber göz atalım.

PSY - GANGNAM STYLE
Hayatımıza birden giren PSY, K-POP kültürünü şüphesiz ülkemize yayan ilk sanatçı! Klibinde gördüğümüz sarışın kadın, Kim Hyun-A'ya aşık olmayanımız yoktur herhalde ?

BIGBANG - FANTASTIC BABY
İsimlerini efsane olarak yazdıran BigBang grubunun aradan kaç yıl geçse de unutulmayacak şarkısı olan Fantastic Baby asla eskimeyecek !

2NE1 - I AM THE BEST
2NE1, K-POP'un Kraliçeleri olarak bilinen herkesin tanıdığı gurubun 6 senelik "I am The Best" şarkısı da unutulmazlar arasında.

Girls` Generation - Gee
Güney Kore'deki neredeyse her bir insanın Gee şarkısının koreografisini öğrendiğini biliyor muydunuz ?

f(x) - Electric Shock
Üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen günümüzde hâlâ popülaritesini yitirmemiş olan en renkli K-POP şarkısı olabilir!

4MINUTE - Whatcha Doin' Today
7 Yıllık grubun dağılmasına rağmen 4Minute denildiğinde akla gelen şarkısı ve unutulmaz dansı ile Güney Koreli ünlülerin vazgeçilmezi.

HYUNA - Bubble Pop!
4Minute denilince akla gelen ilk isim olan Kim Hyun-A'nın "Bubble Pop" isimli şarkısı Family Guy adlı çizgi filme bile konu oldu!

TVXQ! - MIROTIC
Unutulmaz isimler arasında adını altın harflerle yazdıran TVXQ! grubunun "Mirotic" isimli şarkısı ve koreografisi en çok Koreli erkek gruplarının sıkça sergilediği performanslar arasında.

EXO - Growl
Güney Koreli en efsane grubu olan EXO'nun lise konseptiyle çıkardığı bu şarkı, günümüzde hâlâ Koreli kız veya erkek grubu fark etmeksizin performansını sergilediği Growl şarkısı unutulmazlar listesine adını altın harflerle yazdırıyor!

SHINee - LUCIFER
Yıllar geçse bile günümüzde hâlâ çok konuşulan diğer bir efsane isimler arasında olan SHINee grubu, video klibindeki tarzlarıyla insanları şaşırtmaya devam ediyor.Super Junior - Mr.Simple
Efsane isimlerden bahsetmişken Super Junior grubunu unutmak olmazdı değil mi?

BTS - FIRE
Billboard Ödüllerinde sık sık duyduğumuz "Fire" şarkısı, akıllarda kalıcılığı ile yıllar geçse bile yeniden unutmayacak şarkılar arasında!

SISTAR - Alone
Bir diğer klasikleşmiş müzik videosu da dağılmış olan 7 yıllık grup olan Sistar'dan geliyor. Kız veya erkek demeden tüm Koreli ünlülerin performansını sergilediği şarkı umarım hiç akıllardan silinmez.

EXID - UP&DOWN
Klibiyle ve dansıyla çok konuşulan diğer bir kız grubu olan Exid'in üzerinden yıllar geçse bile unutulmayacak tek şarkısı "Up&Down" !

GIRL'S DAY - Something
Güney Kore'nin en çok sevilen diğer bir kız grubu şarkısı olan Something, daha çok Koreli erkek gruplarının performansını sergilediği gerçeğini isteseniz bile unutamayacaksınız!TWICE - CHEER UP
2016 Yılına damgasını vuran şirin konseptli kız grubu olan Twice'ın akıllardan çıkmayıp şarkının akılda kalıcılığı dolayısıyla yıllar geçse bile unutamayacağımız şarkılardan sadece biri.

BLACKPINK - BOOMBAYAH
Çıkışlarının üzerinden sadece 1 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen adını sürekli duyduğumuz çaylak grubun efsane ritimli şarkısı ve akılda kalıcı dansı yıllar geçse bile eskimeyecek!

GOT7 - Just right
"A" isimli şarkısından tanıdığımız GOT7, garip olan bu videosu ile gerçekten kendisini dinletmeyi başarıyor!

MONSTAX - HERO
MonstaX'in şüphesiz en akılda kalıcı şarkısı olan Hero, ismini unutulmazlar arasına yazdırıyor.

iKON - RHYTHM TA
Belki de daha önce adını duymadığınız iKon grubunun bu şarkısını ise daha önce duymamanız mümkün değil!GD X TAEYANG - GOOD BOY
BigBang'in iki üyesi düet yaparsa ne olur sorusunun verilmiş en güzel cevabı nitelikte olan bu müzik videosu asla unutulmayacak!

GFriend - Me Gustas Tu
Güney Kore gündemine adını altın harflerle yazdıran bu şarkı, günümüzdeki neredeyse bütün Güney Koreli ünlülerin dansını yapmış olduğu "Me Gustas Tu" şarkısıyla adını unutulmazlar arasına da yazdırıyor.

Red Velvet - Ice Cream Cake
Red Velvet grubu denilince aklımıza ilk gelen şarkısı ve çok konuşulan, gündemde sürekli olan ve Güney Koreli idoller tarafından sürekli performansı sergilenen şarkısı "Ice Cream Cake" sanırsam adını hiç unutturmayacak!

miss A - Hush
Miss A denilince aklımıza ilk gelen efsaneler arasında olan "Hush" şarkısı da bir o kadar vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

AOA - Miniskirt
AOA adlı kız grubunun akılda kalan bir çok şarkısı olmasına rağmen "Miniskirt" isimli şarkı ve dans performansı yeniden Güney Koreli grupların vazgeçilmezi!

  • Paylaşın: