DIY Genom Düzenleme

olacaklar 2020-02-01 00:26:34 417

DIY Genom Düzenleme
Ancak, tehlikeli araştırmanın bilim adamı olmayanlar tarafından üstlenilebileceğine dair artan bir endişe var. Bugün piyasada zaten kendin yap (DIY) genom düzenleme kitleri var ve bu nispeten ucuz kitler , herkesin, her yerde CRISPR teknolojisini kullanarak DNA'yı düzenlemesine izin veriyor . Bu kitler gerçek bir güvenlik tehdidi oluşturuyor mu? Millett, risk seviyesinin iki ayrı kritere göre değerlendirilebileceğini açıklar: olasılık ve potansiyel etki. “En büyük” risklerin olduğu yerler kritere bağlı olacaktır.

Millett, “Etki olasılığını bir faktör olarak ele alırsanız, en olası saldırılar düşük güçlü aktörlerden gelecektir, ancak minimal bir etkiye sahip olacak ve geleneksel yaklaşımlara, mevcut patojenlere ve iyi karakterize edilmiş risklere ve tehditlere dayanacaktır” diye açıklıyor Millett. . Örneğin, DIY genom editörleri sayıca büyük olabilir, ancak yaygın bir zarara neden olabilecek bir biyolojik ajan üretemezler.

“Bunu değiştirir ve en yüksek etki tehditlerinin nereden geleceğini söylerseniz, o zaman [tehdit türü] 'nun bu noktada elde edilmesi kolay olmayan bir düzeyde karmaşıklık ve teknik yeterlilik ve kaynak gerektirdiğine inanıyorum. zamanında, ”diyor Millett. “Gelişmiş şeyler arıyorsanız: genom düzenlemeyi kim kötüye kullanabilir? Devletler öngörülebilir gelecekte bahse girerim. ”

  • Paylaşın: