ios 14 birlikte yenilenen bildirim sistemi

ios 2020-02-17 08:13:39 251

Apple'ın iOS 14'teki bildirim sistemine bir kez daha bakmasını isteriz, çünkü çoğunlukla şu anda bildirimlerin iOS'ta nasıl dağıtıldığının hayranı değiliz.

En büyük sorunumuz, bildirim açılır kutusunun kilit ekranını taklit etmesidir - dürüst olmak gerekirse, asla gerçekten anlamadığımız bir tasarım kararı. Bildirim gölgesinin büyük bir bölümünü kaplayan zaman ve tarihe ihtiyacımız yok , özellikle de iOS varsayılan olarak sağ üstteki zamanı gösterdiğinde. Bildirimlere erişimi olan yarı saydam bir açılır menü sunan önceki tasarım, görsel açıdan çok daha iyi çalıştı.

Ayrıca, iOS'un ilk günlerinde kullanılabilen ancak sonraki güncellemelerde kaldırılan bildirim yönetimi için son derece değerli bir özellik olan uygulama başına temelde otomatik bildirim gruplandırmasının iade edilmesini istiyoruz.

Şu anda, bildirimler akıllı telefonunuza gönderildikleri sırayla görüntülenecektir. Bu, çoğu kullanıcı için harika, ancak çok fazla bildirime sahip güçlü kullanıcılar için, özellikle birden fazla uygulamadan gelen birden fazla bildirim ile hızlı bir şekilde karışıklık haline geliyor.

iOS 13, bir uygulamadan gelen tüm bildirimleri alan ve bunları bir araya getiren bir özellik olan manuel bildirim gruplandırmasıyla ilgili adımlar atıyor, örneğin Twitter ve Mesaj bildirimlerini ekranda bırakırken tüm Instagram bildirimlerini tek bir dokunuşla temizlemenizi sağlıyor.

Bu tam olarak istediğimiz şeydir, ancak bunu tüm bildirimler için varsayılan olarak seçmenin bir yolu yoktur - her bir uygulamaya girmeniz ve ayarı açmanız gerekir, çok fazla zamanınız varsa oldukça zaman alabilir. yüklü uygulamalar. Lütfen, Apple, bu seçeneği iOS 14'teki tüm bildirimlere uygulayalım.

  • Paylaşın: