Apple, Chrome ve Gmail gibi uygulamaları dikkat

ios 2020-02-23 02:15:22 208

Apple, Chrome ve Gmail gibi uygulamaların iOS varsayılanları olarak ayarlanmasına izin vermeyi düşünüyor
Elma icar kullanıcıların iPhone ve iPad'in varsayılan web tarayıcıları ve e-posta istemcileri gibi üçüncü taraf uygulamalarını set düşündüğünü Bloomberg raporlar . Şirketin ayrıca, Spotify gibi üçüncü taraf müzik hizmetlerinin doğrudan HomePod akıllı hoparlörü üzerinde çalışmasına izin vererek ve bunları bir Apple cihazından AirPlay üzerinden yayınlama ihtiyacını atlayarak çalıştığı bildiriliyor. Planların ilk aşamalarında olduğu düşünülse de, Bloomberg , değişikliklerin bu yılın ilerleyen saatlerinde iOS 14'te ve HomePod'un ürün yazılımı güncellemesinde gelebileceğini söylüyor.

Haber, Apple'ın platformlarını nasıl yönettiği konusunda artan antitröst incelemesiyle karşı karşıya kaldığı için geliyor. Geçen yıl AB'nin Spotify'ın Apple'ın tüketicileri haksız yere kendi müzik akışı hizmetine doğru ittiği şikayeti üzerine bir antitröst soruşturması başlatmaya hazırlandığına dair raporlar vardı . Bu arada ABD'de Bluetooth izleme şirketi Tile geçtiğimiz günlerde kongre antitröst duruşmasında Apple'ın platformundaki potansiyel rakipleri haksız yere azalttığını söyledi.

GEÇEN YILKİ RAPORLAR APPLE'IN MESAJLAŞMA UYGULAMALARINI AÇABİLECEĞİNİ İDDİA ETTİ
Web tarayıcılarına ve e-posta istemcilerine ek olarak, Bloomberg geçen yıl Apple'ın Siri ses asistanının varsayılan olarak üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları yoluyla mesaj göndermesine izin vermeye hazırlandığını bildirdi ; yani bir sesli komutta özellikle bahsetmek zorunda kalmazsınız. Rapor ayrıca Apple'ın bu işlevselliği telefon görüşmelerine genişleteceğini iddia etti.

Bloomberg'e göre Apple şu anda iPhone ve iPad ile 38 civarında uygulama gönderiyor. Bunlar, yüz milyonlarca iOS ve iPadOS cihazında yüklü olan varsayılan yazılım olarak ayarlanarak küçük ama önemli bir avantaj elde edebilir. Apple daha önce kullanıcılarına “kutudan çıktığı andan itibaren mükemmel bir deneyim” sunmak için bu uygulamaları içerdiğini ve kendi uygulamalarında “çok sayıda başarılı rakip” olduğunu ekledi.

  • Paylaşın: