canon 250 d Teknik özellikler

canon 2021-02-14 01:06:01 171

CANON EOS 250D 18-55mm IS STM Lensli DSLR Fotoğraf Makinesi

Dünyanın hareket edebilen ekrana sahip* bu en hafif DSLR fotoğraf makinesi, klasik tutuşa ve üstün teknolojiye sahiptir. Mükemmel fotoğraflar ve 4K filmler çekmek çok kolaydır ve fotoğraf makinesi, akıllı cihazlarla sezgisel bir biçimde iletişim kurar.**

Boyutu küçük, performansı büyük

EOS 250D'nin taşınabilir gövdesinin içinde bulunan 24,1 megapiksel sensör ve DIGIC 8 görüntü işlemcisi, hareket halinde mükemmel sonuçlar sağlar. Optik vizör,net ve gerçek zamanlı bir görünüm sunar.

Kompakt DSLR

Dünyanın hareket edebilen ekrana sahip* en hafif DSLR fotoğraf makinesi olan EOS 250D'yi, yanınızda daha sık taşıyıp daha çok yere götürerek yaratıcılığınızın harekete geçtiği anlarda mükemmel sonuçlar alırsınız.

Hayatınızla bağlantılı

Görüntüleri aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak çok kolaydır. Bunun için EOS 250D'yi Bluetooth** kullanarak akıllı telefonunuza veya tablet bilgisayarınıza* bağlamanız yeterli. Gerisini fotoğraf makinesinin dahili Wi-Fi bağlantısı halleder.

Odağınızı koruyun, net görüntüler edinin

İster o anı optik vizör ile 5 fps'de yakalayın ister Otomatik Göz Odaklaması özellikli Dual Pixel CMOS AF Canlı Kontrol kullanın; daima son derece net sonuçlar elde edersiniz.

Sade mi gelişmiş mi?

Bas-çek sadeliğinin keyfini çıkarın ve Rehberli Kullanıcı Arabirimi ve Yaratıcı Asistan modu ile yaratıcılığınızı konuşturun. Hareket edebilen dokunmatik ekran, alışılmadık açıları ve selfie'leri kolay hale getirir.

Yüksek çözünürlüklü çarpıcı görüntüler ve 4K filmler

Zengin renklerle dolu ve son derece net 24,1 megapiksel fotoğraflar ve 4K filmler çekin. APS-C boyutlu sensör ve DIGIC 8 işlemci, düşük ışıkta bile mükemmel sonuçlar sağlar.

4K nedir?

Daha fazla ayrıntı ve hikayenizi anlatmak için daha geniş olanaklar demektir. 4Kvideo, Canon'un son teknoloji CMOS sensörlerini kullanarak anılarınızı hiç olmadığı kadar canlı bir şekilde yakalar. Full HD görüntünün dört katı daha fazla çözünürlük sunan bu teknoloji, anılarınızdaki en küçük ayrıntıları bile gözler önüne serer ve hikayelerinizi düzenlerken daha fazla esneklik sağlar. 4K Ultra Yüksek Çözünürlüklü video, hikaye anlatım yolculuğunuzun bir sonraki güçlü ve esnek adımıdır.

4K ve Full HD

4K UHD olarak da bilinen 4K video, 3840x2160 pikselle veya bazı fotoğraf makinelerinde DCI 4095 x 2160 pikselle 1080p Full HD'den 4 kat daha yüksek çözünürlük sunar. Böylece 4K'da yakaladığınız ayrıntılar, Full HD videoya kıyasla çok daha nefes kesici, neredeyse gerçek gibi görünür.

Canon 4K Hakkında

Sunduğu kolaylık ve taşınabilirlik özelliği ile Canon PowerShot SX740, aile anılarını ölümsüzleştirmek için idealdir. Canon M50 aynasız fotoğraf makinesi ve lens serimizin sağladığı eğlenceli esneklik, bunları vlog çekmek için ideal kılar. Güçlü ve hızlı EOS R5, yüksekleri hedefleyen bir film yapımcısının araç kiti için idealdir. 4K Canon kameraları Full HD çekim de yapabilir. Böylece tüm yaratıcı projelerinize uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. Tüm yaratıcı projelerinize uygun film çözünürlüğünü tercih edebilmeniz için Full HD çekim.

En iyi hikayenizi anlatın

4K'de çekiminizde %200'e kadar yakınlaştırma, kaydırma ve kırpma yapsanız da filmleriniz Full HD çözünürlükte olur, böylece yaratıcılığınızı özgürce konuşturabilirsiniz. Film çeken ve yaratıcı çekimler yapan video tutkunları için idealdir.

4K seçerken dikkate alınması gereken hususlar

4K videonun yakaladığı veri miktarı daha yüksektir, bu nedenle aynı kayıt süresi için aktarım hızı daha yüksek olan daha büyük kapasiteli hafıza kartları ve yayın için daha hızlı internet bağlantısı gerekir. 4K çekim sırasında daha fazla veri depolandığı için sabit diskinizin daha büyük olması gerekebilir. 4K çekimleri rahatlıkla düzenleyebilmeniz için de daha güçlü bir bilgisayar kullanmanız önerilir. Full HD'de ise dosya boyutları daha küçüktür. Bu nedenle yükleme kolaylığı ve çevrimiçi içerik yayını konusunda avantajlıdır.

Teknik Özellikler

24,1 megapiksel Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar

Optik vizör Her şeyi olduğu gibi görün

4K filmler Üstün netlik için

Dual Pixel CMOS AF Canlı Kontrol kullanırken mükemmel AF

Hareket edebilen ekran Selfie'ler çekin ve farklı açılarla yaratıcılığınızı konuşturun

Rehberli Kullanıcı Arabirimi Fotoğraf makinenizi çekim yaptıkça tanıyın

Wi-Fi ve Bluetooth®** Akıllı cihazlara kablosuz bağlantı

Yaratıcı Asistan Yeni görünümler deneyin ve fotoğraflarınızı geliştirin

Ayrıntılı Teknik Özellikler

Görüntü Sensörü

Tip 22,3 mm x 14,9 mm CMOS

Etkin Piksel Yaklaşık 24,10 megapiksel

Toplam Piksel Yaklaşık 25,80 megapiksel

En Boy Oranı 3:2

Düşük Geçiş Filtresi Yerleşik/Sabit

Sensör Temizliği EOS entegre toz temizleme sistemi

Renk Filtresi Türü Ana Renk

Görüntü İşlemcisi

Tip DIGIC 8

Lens

Lens Yuvası EF yuvası

Odak Uzaklığı Yaklaşık 1,6x lens odak uzaklığı

Görüntü Sabitleme Uyumlu lenslerde Optik Görüntü Sabitleyici

Odaklama

Tip Optik vizör ile: TTL ikinci görüntü oluşturma, AF'ye özel sensörle faz farkı algılama sistemi. LCD ekranda Canlı Kontrol ile: Dual Pixel CMOS AF Sistemi. Görüntü sensörünün üzerinde dahili faz algılama pikselleri

AF Sistemi/ Noktaları Optik vizör ile: 9 noktalı Merkez AF noktası, f/5,6'yı destekleyen AF çapraz tiptir. Merkez AF noktası, dikey çizgilerde hassastır ve f/2,8'i destekler. Diğer AF noktaları, dikey çizgilerde veya yatay çizgilerde hassas, f/5,6'yı destekleyen AF'dir. LCD ekranda Canlı Kontrol ile: Fotoğraf makinesi otomatik seçimiyle maksimum 143 AF noktası 3 Manuel seçimle 1 AF noktası/1 AF Alanını (maks. 3975 nokta) serbest konumlandırma

AF çalışma aralığı Optik vizör ile: EV -0,5 – 18 (merkez AF noktası) EV 0,5 – 18 (diğer AF noktaları) LCD ekranda Canlı Kontrol ile: EV -4 – 18 (23°C'de ve ISO 100'de f/1,2) ve Tek Çekim AF

AF Modları AI Focus, Tek Çekim, AI Servo (AI Servo II algoritması)

AF Nokta Seçimi Optik vizör ile:

Otomatik seçim: 9 noktalı AF Manuel seçim: Tek nokta AF

Seçilen AF noktası gösterimi Hızlı Kontrol ekranında ve vizördeki geçirgen LCD'de gösterilir

AF Kilidi Tek Çekim AF modunda deklanşöre yarıya kadar basıldığında veya AF-ON Düğmesine basıldığında kilitlenir.

AF Yardımcı Işın Opsiyonel özel bir Speedlite flaş tarafından yayılır

Manuel Odak Lens üzerinde seçilir

Pozlama Kontrolü

Ölçüm modları Optik vizör ile:

63 alanlı çift katmanlı ölçüm sensörü ve değerlendirmeli, kısmi, nokta (yalnızca merkez) ve merkez ağırlıklı ortalama mevcuttur

LCD ekranda Canlı Kontrol ile:

(1) Değerlendirmeli ölçüm (384 bölge) (2) Kısmi ölçüm LCD ekranın yaklaşık %5,5'inde) (3) Nokta ölçüm LCD ekranın yaklaşık %3,7'sinde) (4) Merkez ağırlıklı ortalama ölçümü

Ölçüm Aralığı Optik vizör ile: EV 1 – 20 (23°C'de 50 mm f/1,4 lens ile ISO 100) LCD ekranda Canlı Kontrol ile: EV -2 – 20 (23°C'de, ISO 100, değerlendirmeli ölçüm)

AE Kilidi Otomatik: Değerlendirmeli ölçüm ve tek çekim AF modunda odak yakalandığında poz kilitlenir. Manuel: Yaratıcı alan modlarında AE Kilit Düğmesiyle.

Pozlama Telafisi 1/3 veya 1/2 kademeli olarak +/-5 EV (AEB ile birlikte kullanılabilir).

AEB 1/3 veya 1/2 kademeli olarak 3 çekim +/-2 EV

ISO Hassasiyeti Otomatik (100-25.600), 100-25.600 (tam kademeli olarak) ISO, H: 51200 değerine kadar genişletilebilir Film çekimi sırasında: Otomatik (100-12.800), 100-12.800 (1/3 veya tam kademeli olarak) ISO, H: 25.600'e genişletilebilir. 4K Film Maks. 6400

Shutter (Enstantane)

Tip Elektronik kontrollü odak düzlemi enstantane

Hız 30-1/4000 saniye (1/2 veya 1/3 kademeli), Ampul (Toplam enstantane hızı aralığı. Kullanılabilir aralık çekim moduna göre değişir)

Beyaz Dengesi

Tip Görüntü sensörüyle otomatik beyaz dengesi

Ayarlar AWB (Ortam önceliği, Beyaz önceliği), Gün Işığı, Gölge, Bulutlu, Tungsten ışık, Beyaz Floresan ışık, Flaş, Özel, Renk Sıcaklığı Ayarı. Beyaz Dengesi Telafisi: 1. Mavi/Amber sapma +/-9 seviye. 2. Macenta/Yeşil sapma +/-9 seviye

Özel Beyaz Dengesi Var, 1 ayar kaydedilebilir

WB Odaklama Tek kademeli +/-3 seviye Deklanşöre her basışta odaklanan 3 resim. Seçilebilir Mavi/Amber sapma veya Macenta/Yeşil sapma.

Vizör

Tip Pentamirror

Kapsama (Dikey/Yatay) Yaklaşık %95

Büyütme Yaklaşık 0,87x 5

Diopter Düzeltme -3 m ila +1 m-1 (diopter)

Odaklama Ekranı Sabit (bilgi görüntüleri için şeffaf LCD ekran)

Ayna Hızlı geri dönüşlü yarım ayna (Aktarım: yansıtma oranı 40:60, EF 600mm f/4 IS USM veya daha kısa odaklı lensle ayna kesilmesi olmaz)

Vizör Bilgileri AF bilgileri: AF noktaları, odak onayı, AF alan seçim modu. Pozlama bilgileri: Enstantane hızı, diyafram değeri, ISO hızı (her zaman gösterilir), AE kilidi, pozlama düzeyi/telafisi, nokta ölçüm dairesi, pozlama uyarısı, AEB. Flaş bilgileri: Flaş hazır, yüksek hızda senkronizasyon, FE kilidi, flaş pozlama telafisi. Görüntü bilgileri: Kart bilgileri, maksimum seri çekim (1 basamaklı ekran), Açık ton önceliği (D+). Kompozisyon bilgileri: Izgara, En/Boy Oranı. Diğer bilgiler: Uyarı simgesi.

Alan derinliği önizleme Var, Özel İşlev üzerinden bir düğmeye atanmış Alan Derinliği önizlemesi ile.

Göz merceği deklanşör Askıda

LCD Ekran

Tip Değişken açılı dokunmatik ekran 7,7 cm (3,0 inç) 3:2 Clear View II TFT, yaklaşık 1.040.000 sRGB nokta

Kapsam Yaklaşık %100

İzleme Açısı (yatay/dikey) Yaklaşık 170°

Parlaklık Ayarı Yedi düzeyden birine ayarlanabilir

Ekran Seçenekleri (1) Hızlı Kontrol Ekranı (2) Kamera ayarları

Flaş

Yerleşik Flaş GN (ISO 100, metre) 9,8

Yerleşik Flaş Kapsamı 18 mm odak uzaklığına kadar (35 mm eşdeğeri: yaklaşık 29 mm)

Yerleşik Flaş geri dönüşüm süresi Yaklaşık 3 saniye

Modlar Otomatik, Manuel flaş

X-senk X-Contact donanımı yoktur. 1/200 sn.

Flaş Pozlama Telafisi 1/2 veya 1/3 kademeli olarak +/- 2 EV

Flaş Pozlama Odaklaması Var, uyumlu Harici Flaşla

Flaş Pozlama Kilidi Var

İkinci Perde Senkronizasyon Var

Yuva/ PC terminali Var/ Yok

Harici Flaş Uyumluluğu EX serisi Speedlite'lar ile E-TTL II, kablosuz optik çoklu flaş desteği

Harici Flaş Kontrolü kamera menü ekranından

Çekim

Modlar Otomatik Akıllı Sahne (Fotoğraf ve Film), Yaratıcı Otomatik, SCN (Portre, Manzara, Yakın Çekim, Spor, Grup Fotoğrafı, Gece Portresi, Pürüzsüz Cilt, Grup Fotoğrafı, Tripodsuz Gece Çekimi, HDR Arka Işık Kontrolü, Yemek, Çocuklar, Mum Işığı), Yaratıcı filtreler, Program AE, Enstantane önceliği AE, Diyafram önceliği AE, Manuel (Fotoğraf ve Film)

Resim Stilleri Otomatik, Standart, Portre, Manzara, İnce Ayrıntı, Doğal, Aslına Sadık, Siyah Beyaz, Kullanıcı Tanımlı (x3)

Renk Uzayı sRGB ve Adobe RGB

Görüntü İşleme Açık Ton Önceliği (3 ayar), Otomatik Aydınlatma Optimizasyonu (4 ayar), Uzun pozlamada kumlanma azaltma, Yüksek ISO hızı kumlanma azaltma (4 ayar), Çoklu Çekimde Kumlanma Azaltma, Lens Çevresi Aydınlatmasını Otomatik Düzeltme, Kromatik sapma düzeltmesi, Bozulma düzeltme, Kırınım düzeltme, Dijital Lens Optimizasyonu, Yaratıcı filtreler (Grenli Siyah Beyaz, Yumuşak odak, Balık gözü efekti, Sulu boya efekti, Oyuncak kamera efekti, Minyatür efekti, HDR art standart, HDR art vivid, HDR art bold, HDR art embossed)

Çoklu Pozlama, Yeniden Boyutlandırma, Kırpma (yalnızca JPEG)

Sürücü modları Tek, Sürekli L, Sürekli H, Otomatik Zamanlayıcı (2 sn+uzaktan, 10 sn +uzaktan)

Sürekli Çekim Maks. Yaklaşık 5 fps.

Canlı Kontrol Modu

Kapsam Yaklaşık %100 (yatay ve dikey)

Kare Hızı 29,97 fps

Odaklama Manuel Odak (Ekranda herhangi bir noktada görüntüyü 5x veya 10x büyütür) Otomatik odaklama: Dual Pixel CMOS AF (Yüz algılama ve İzleme AF, FlexiZone-Multi, FlexiZone-

Single) Fotoğraf ve Film için Tek Çekim AF ve Servo AF seçilebilir

Ölçüm Görüntü sensörlü gerçek zamanlı değerlendirmeli ölçüm. Değerlendirmeli ölçüm, kısmı ölçüm, nokta ölçüm, merkezi ağırlıklı ortalama ölçüm.

Ekran Seçenekleri Izgara şablonu (x3), Histogram,

Dosya Türü

Fotoğraf Türü JPEG: Yüksek, Normal (Exif 2.31 [Exif Print] uyumlu) / Fotoğraf Makinesi Dosya sistemi (2.0) için tasarım kuralı

RAW: 14 bit, Canon orijinal RAW 3. sürüm, Dijital Baskı Sırası Formatı [DPOF] Sürüm 1.1 uyumluluğu

RAW+JPEG eşzamanlı Kayıt RAW, RAW + JPEG (tüm kombinasyonlar) mümkündür.

Görüntü Boyutu JPEG 3:2: (L) 6000 x 4000, (M) 3984 x 2656, (S1) 2976 x 1984, (S2) 2400 x 1600, JPEG 4:3: (L) 5328 x 4000, (M) 3552 x 2664, (S1) 2656 x 1992, (S2) 2112 x 1600, JPEG 16:9: (L) 6000 x 3368, (M) 3984 x 2240, (S1) 2976 x 1680, (S2) 2400 x 1344, JPEG 1:1: (L) 4000 x 4000, (M) 2656 x 2656, (S1) 1984 x 1984, (S2) 1600 x 1600, RAW: (RAW) 6000x4000

Film Türü MP4 (Video: H.264 kareler arası, Ses: Doğrusal PCM / AAC, kayıt düzeyi kullanıcı tarafından manuel olarak ayarlanabilir) MOV (Video: H.264 All-I Full HD, sessiz) - yalnızca zaman atlamalı film

Film Boyutu 3840 x 2160 (23,98, 25 fps) kareler arası 1920 x 1080 (59,94, 50 fps) kareler arası 1920 x 1080 (29,97, 25 fps) kareler arası 1920 x 1080 (29,97, 25) lite kareler arası 1280 x 720 (59,94, 50 fps) kareler arası

Film Uzunluğu Maksimum süre 29 dk 59 sn

Klasörler Yeni klasörler manuel olarak oluşturulabilir ve seçilebilir

Dosya Numaralandırma (1) Ardışık numaralandırma (2) Otomatik sıfırlama (3) Manuel sıfırlama

Diğer Özellikler

Özel İşlevler 11 Özel İşlev

Üst Veri Etiketi Kullanıcı telif hakkı bilgileri (fotoğraf makinesinde ayarlanabilir) Görüntü puanlama (0-5 yıldız)

Akıllı Yön Sensörü Var

Oynatım yakınlaştırma 1,5x - 10x

Ekran Formatları (1) Bilgi içeren tek görüntü (2 seviye) (2) Tek görüntü (3) 4 görüntülü dizin (4) 9 görüntülü dizin (5) 36 görüntülü dizin (6) 100 görüntülü dizin (7) Atlamalı Görüntü

Slayt Gösterisi Görüntü Araması özelliğiyle görüntü seçin Oynatma süresi: 1/2/3/5/10/20 saniye Tekrarlama: Açık/Kapalı Arka plan müziği: Açık/Kapalı Geçiş efekti: Kapalı, Slayt 1, Slayt 2, Solma 1, Solma 2, Solma 3

Histogram Parlaklık: Var RGB: Var

Vurgu Uyarısı Var

Görüntü Silme/Koruma Silme: Özel görüntü, özel seri, klasördeki tüm görüntüler, karttaki tüm görüntüler, bulunan tüm görüntüler (görüntü araması sırasında) Koruma: Tek görüntü, özel seri, klasördeki tüm görüntüler, karttaki tüm görüntüler, bulunan tüm görüntüler (görüntü araması sırasında)

Menü Kategorileri Menü arabirimi, standart ve rehberli olarak kullanıcı tarafından ayarlanabilir

(1) Çekim menüsü (2) Oynatma menüsü (3) Ayar menüsü

(4) Ekran Seçenekleri menüsü (5) Menüm

Menü Dilleri 29 Dil İngilizce, Almanca, Fransızca, Felemenkçe, Danca, Portekizce, Fince, İtalyanca, Norveççe, İsveççe, İspanyolca, Yunanca, Rusça, Lehçe, Çekçe, Macarca, Rumence, Ukraynaca, Türkçe, Arapça, Tayca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Korece, Japonca, Vietnamca, Hintçe, Malayca, Endonezce

Ürün Yazılımı Güncelleştirmesi Kullanıcı tarafından güncelleştirilebilir.

Gövde Malzemeleri Şasi: Alüminyum alaşım ile cam fiberli polikarbonat reçine Dış Yüzey: Fiberglaslı ve özel iletken fiberli polikarbonat reçine

Arabirim

Bilgisayar Yüksek Hızlı USB

Wi-Fi Wi-Fi (2,4 GHz) Kanalları: IEEE802.11b, IEEE802.11g, IEEE802.11n

Wi-Fi Güvenliği Fotoğraf Makinesi Erişim Noktası: AES şifrelemeli veya açık WPA2-PSK Altyapı: Paylaşılan anahtar, WEP şifreleme ile, TKIP/AES şifrelemeli veya açık WPA-PSK/WPA2-PSK

Bluetooth BLE (Bluetooth Düşük Enerji Teknolojisi)

Diğer Video çıkışı (PAL/NTSC) (USB terminaliyle entegre), HDMI mini çıkışı (HDMI-CEC uyumlu), Harici mikrofon (3,5 mm Stereo mini jak)

Doğrudan Baskı

Canon Yazıcılar

PictBridge destekli Canon Kompakt Fotoğraf Yazıcıları ve PIXMA Yazıcılar

PictBridge Var

Depolama Tip

SD, SDHC, SDXC (UHS Hız Sınıfı 1 uyumlu)

Desteklenen İşletim Sistemleri

PC ve Macintosh Her bir yazılıma bakın

Yazılım

Görüntü İşleme Digital Photo Professional 4 (RAW Görüntü İşleme)

Diğer EOS Yardımcı Programı EOS Lens Kayıt Aracı EOS Web Hizmeti Kayıt Aracı EOS Örnek Müzik Picture Style Editor

Camera Connect uygulaması, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir

Güç Kaynağı

Piller 1 adet Şarj edilebilir Li-iyon Pil LP-E17

Pil ömrü Vizör: Yaklaşık 1070 (23°C'de, AE %50, FE %50) (5) Vizör: Yaklaşık 1020 (0°C'de, AE %50, FE %50) Canlı Kontrol: Yaklaşık 320 (23°C'de, AE %50, FE %50) Canlı Kontrol: Yaklaşık 300 (0°C'de, AE %50, FE %50)

Pil Göstergesi 4 seviye

Güç tasarrufu 10/30 saniye sonra güç kapanır (10 saniye vizör/30 saniye canlı kontrol, işlevler, görüntü oynatma vb.), 30 saniye, 1, 2, 4, 8 veya 15 dakika.

Güç Kaynağı ve Pil Şarj Cihazları Pil şarj cihazı LC-E17E

Aksesuarlar

Vizör Eyecup Ef Lastik Çerçeve Ef E serisi Diopter Ayarlı Lensler

EP-EX15II Göz Parçası Uzatıcı MG-Ef Büyüteç Açı Bulucu C

Lensler Tüm EF ve EF-S lensler

Flaş Canon Speedlite'lar (90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 430EX III-RT, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, Macro-Ring-Lite, MR-14EX, Macro Twin Lite MT-24EX, Speedlite Vericisi ST-E2, Speedlite Vericisi ST-E3-RT) 4

Uzaktan Kumanda/ Düğme Uzaktan Kumanda Düğmesi RS-60E3, Uzaktan Kumanda BR-E1, Zamanlayıcılı Uzaktan Kumanda TC-60E3, Uzaktan Kumanda Adaptörü RA-E3 aracılığıyla

Diğer El Askısı E2, GPS Alıcı GP-E2, Yönlendirilebilir Stereo Mikrofon DM-E1, Koruyucu Bez PC-E1, PC-E2, HDMI Kablosu HTC-100, Arabirim Kablosu IFC400PCU, IFC-200U/500U

canon 250d kutudan cikan aparatlar

  • Paylaşın: