Kalp izleme t-shirt

Teknoloji 2020-01-31 23:13:20 235

Kalp atış hızınızı ölçen giyilebilir spor bantları yeni bir şey değildir, ancak çok sayıda çalışmanın gösterdiği gibi, doğruluk çılgınca değişebilir (özellikle kalori saymak için onlara güveniyorsanız ). Genel olarak, ne kadar sıkı çalıştığınız hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız, ancak profesyoneller için doğruluk her şeydir.

Kumaşa basılmış tek bir kurşun EKG kullanarak, akıllı malzeme şirketi KYMIRA'nın bu yeni t-shirtü kalp atışlarını doğru bir şekilde ölçecek ve Bluetooth aracılığıyla buluta yükleyecektir. Bir kez orada, algoritmalar, hayat kurtarmayı kanıtlayabilecek aritmi kalp atımları gibi düzensiz kalp atışlarını doğru bir şekilde tespit etmek için verileri işler.

Ve sadece faydalanabilecek sporcular değil. KYMIRA'nın CEO'su ve kurucusu Tim Brownstone “Bu ürünün hem sporculara hem de halkın sunduğu olanaklar hayret verici” diyor. “Zaten kalp rahatsızlığı çekenlerin kalp krizi konusunda yeterince uyarıda bulunabilmesi için bu ürünün klinik uygulamalar için kullanılması öngörülüyor.

  • Paylaşın: